Klinika

Nasza Klinika Chirurgii i Implantologii Stomatologicznej powstała na bazie drugiego zarejestrowanego Niepublicznego Ośrodka Stomatologicznego „ALFA-DENT” w województwie Śląskim i działa nieprzerwanie od 1989 roku. Siedziba Prywatnej Kliniki dr n. med. Sławomira Sobczyka mieści się w Częstochowie przy ul. Lublinieckiej 9 oraz Al. Pokoju 14/35. Dr nauk medycznych Sławomir Sobczyk jest specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej, uczestnikiem krajowych i zagranicznych szkoleń implantologicznych, praktykiem z 17-letnim stażem, oraz praktyką 5-letnią w Klinice Uniwersyteckiej Chirurgii Jamy Ustnej we Wrocławiu. Obecnie starszy asystent Kliniki Uniwersyteckiej Chirurgii Szczękowej w Katowicach. Autor wielu prac i referatów przedstawianych na krajowych i międzynarodowych sympozjach. Koordynator i nauczyciel młodych lekarzy oraz prowadzący szkolenia i kursy implantacyjne dla lekarzy i asystentek chcących się szkolić w implantologii stomatologicznej.

W naszej Klinice stosujemy nowoczesną diagnostykę w zależności od potrzeb leczniczych pacjenta, wizjografię cyfrową i tomografię komputerową kości szczęk, własnym laboratorium implantoprotetycznym. W pracy z naszymi pacjentami z potrzebami implantacyjnymi, stosujemy najnowocześniejsze systemy implantów wiodących firm światowych oraz innowacyjne materiały w sterowanej regeneracji kości szczęk. Stosowane w klinice implanty i materiały kościozastępcze, które oferujemy pacjentom od wielu lat, mają certyfikaty Unii Europejskiej i USA. Nasi pacjenci są kompleksowo leczeni od wszczepieniu implantów do wstawienia korony zęba. Dzięki temu pacjent ma pewność całościowego wykonania pracy u jednego lekarza, z korzyścią dla pacjenta.

W Klinice Chirurgii i Implantologii Stomatologicznej wykonujemy również pełny zakres zabiegów okołoimplantacyjnych: regenerację kości wyrostka, wypełnienie ubytku kości szczęk, mikrochirurgii kości, podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) oraz inne, również w zależności od wskazań w znieczuleniu dożylnym z asystą lekarza anestezjologa (tzw. narkoza).