pon- pt: 08.00 - 20.00
sobota: 08.00 - 14.00
34 362 91 66
34 323 65 54

Implanty stomatologiczne

Wszyscy wiemy jak duży wpływ na jakość naszego życia ma kompletne, funkcjonalne i estetyczne uzębienie. Strata jednego lub więcej zębów w następstwie wypadku, zaawansowanej próchnicy, chorób, paradentozy, może poważnie skomplikować nam życie. Oferujemy Państwu, sprawdzony system implantów, pozwalający na perfekcyjne zastapienie brakujących zębów.

Implanty Częstochowa – Alfadent

Implanty stomatologiczne potrafią w pełni odnowić czynnościową funkcję uzębienia, rozwiązując jednocześnie powstałe problemy estetyczne pacjentów. Nowe zęby nie tylko dobrze wyglądają, ale również przywracają radość z jedzenia, mówienia i pięknego uśmiechu. W naszej klinice oferujemy kompleksowe usługi stomatologiczne i implantologiczne najwyższej jakości, zatrudniamy personel bardzo dobrze wykwalifikowany i przyjazny dla pacjenta.

W Klinice Chirurgii i Implantologii Stomatologicznej wykonujemy pełny zakres zabiegów okołoimplantacyjnych: regenerację kości wyrostka, podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift), jednoseansowe ekstrakcje zębów z wszczepieniem implantu oraz inne, również w zależności od wskazań w znieczuleniu dożylnym z asystą lekarza anestezjologa (tzw. narkoza). Używamy najnowszych technologii, nasze gabinety wyposażone są w specjalistyczny nowoczesny sprzęt stomatologiczny i chirurgiczny.
Większość z nas, do tej pory, rozwiązywała problem zastępowania zębów klasycznymi mostami i protezami. Oba te sposoby pomogą, ale nie są najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego implanty zębowe?

Most, jak już sama nazwa mówi, wypełnia lukę między zębami. Tak samo jak most komunikacyjny, również most stomatologiczny wymaga dwóch stabilnych filarów. Konstrukcja filarów wymaga dwóch zdrowych, funkcjonalnych, pełnowartościowych zębów. Zęby te muszą zostać nieodwracalnie pozbawione szkliwa i już nigdy nie będą spełniać swej pierwotnej funkcji.

Proteza całkowita również przynosi niemałe problemy. Z upływem czasu stabilizacja protezy jest coraz trudniejsza. Niektórym pacjentom stwarza problem ubytek tkanki kostnej szczęki lub żuchwy pod protezą. Inni mają problem z przerostami śluzówki jamy ustnej pod używaną protezą. Osoba nosząca protezę nie potrafi prawidłowo rozdrobnić pokarmu, co w następstwie może spowodować poważne zaburzenia układu pokarmowego. Proteza przeszkadza również ze względów estetycznych.

Implant jest sztucznym zastąpieniem korzenia zęba, który posadowiony jest w kości szczęki lub żuchwy i w połączeniu z filarem tworzy podstawę do zamocowania nowego zęba. Ząb sztuczny jest więc zamocowany podobnie jak ząb naturalny. Jest to jedyny sposób na zapewnienie stabilności oraz pełnej funkcjionalności implantu, porównywalnej z zębami własnymi.

Pytania i odpowiedzi:

Implantacja przebiega tak, że stomatolog wprowadza do żuchwy lub szczęki implant, który ma postać małej śrubki. Po wygojeniu implantu w ciągu kolejnych 6-30 tygodni na „śrubkę” montuje drugą część, tzw. filar. Filar ma kształt cylinderka, który wystaje z dziąsła. Na ten filr zamocowany zostaje nastepnie w prosty sposób sztuczny ząb ceramiczny. Wizualnie jest on nie do odróżnienia od żęba naturalnego, a przy zgryzie jest bardzo stabilny.

Zdecydowanie nie należy się obawiać bólu. Wprowadzenie implantu do kości szczęki nie jest czymś nadzwyczajnym dla wyszkolonego stomatologa. Zabieg ten wykonuje się w warunkach zazwyczaj istniejących w gabinecie stomatologicznym, w miejscowym znieczuleniu. Wprowadzenie jednego implantu trwa około dwudziestu minut.

Implanty zalecamy wszystkim. Przy ich pomocy mozna rozwiązać uzupełnienie dużych i małych luk, jak również wypełnić skrócone luki zębowe. Implanty zalecamy również osobom bezzębnym. W każdym konkretnym przypadku decyduje stomatolog adekwatnie do ogólnego stanu pacjenta.

Zgodnie ze wskazaniami Państwa stomatologa bezwzględnie konieczne jest przestrzeganie systematynej i dokładnej higieny jamy ustnej. Proces zapalny przyzebia może spowodować wypadnięcie implantu. Prawidłowa opieka nad implantami stwarza podstawy do ich trwałości czynnościowej do końca życia.